Zachęcamy do dołączenia do naszego zespołu!

Oblicz swoją ulgę PFRON

Podaj stan zatrudnienia w Twojej firmie

Podaj liczbę zatrudnionych osób niepełnosprawnych

OBLICZ WYSOKOŚĆ SKŁADKI PFRON

WYSOKOŚĆ TWOJEJ MIESIĘCZNEJ SKŁADKI PFRON TO: PLN

Obowiazująca w listopadzie 2017 r. kwota bazowa to 1 715,71 zł. miesięcznie (4 220,69 zł x 40,65%) i stanowi ona duże obciążenie dla płatników PFRON. Dokonują oni wpłat na odpowiedni numer rachunku bankowego oraz składają deklarację miesięczną DEK-I-0 i deklarację roczną DEK-R. Zgodnie z ustawą o podatku dochodowym od osób prawnych art. 16 ust 1 pkt. 36 wpłaty na PFRON nie uważa się za koszty uzyskania przychodów.

TO ZNACZY, ŻE WSPÓŁPRACUJĄC Z SPÓŁDZIELNIĄ „ŚWIT” MOŻESZ MAKSYMALNIE MIESIĘCZNIE ZAOSZCZĘDZIĆ 50% SKŁADKI:

ŚWIT, posiadając status Zakład Pracy Chronionej, oferuje każdej firmie rozwiązanie będące połączeniem zakupu swoich produktów i usług z redukcją obowiązkowych wpłat na PFRON. Ponad 50% kwoty każdej faktury wystawionej przez ŚWIT można odliczyć od obowiązkowych składek na PFRON. Niewykorzystane ulgi z danego miesiąca przechodzą na następne okresy rozliczeniowe i mogą być rozliczane przez okres 12 miesięcy. Warunkiem jest terminowe uregulowanie należności oraz otrzymanie zaświadczenia o kwocie obniżenia, którą każdorazowo ŚWIT przekazuje nabywcy. Jeżeli kwota obniżenia przewyższy wartość zrealizowanej usługi lub 80% miesięcznej wpłaty na Fundusz do której zobowiązany jest nabywca, wówczas różnicę zalicza się na poczet obniżenia wpłat w następnych miesiącach.

Podstawa prawna:
Ustawa z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych.
Ustawa z dnia 15 lutego 1992 o podatku dochodowym od osób prawnych.
Ustawa z dnia 29 października 2010 r. o zmianie ustawy o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych oraz niektórych ustaw.

AKTUALNE OFERTY

Czekamy na osoby kreatywne, z pasją realizujące swoje plany zawodowe a także wszystkich chętnych, którzy pomimo swojej niepełnosprawności pragną podnosić swoje kwalifikacje zawodowe i realizować marzenia.  Jeżeli jesteś specjalistą w swojej dziedzinie, masz ciekawe pomysły, jesteś otwarty na nowe wyzwania  i chcesz dołączyć do naszego grona sprawdź nasze oferty pracy:

» Specjalista ds. leasingu (Halinów k. Warszawy)

Specjalista ds. leasingu (Halinów k. Warszawy)

ZAKRES OBOWIĄZKÓW:

  • Przygotowywanie ofert handlowych
  • Przygotowywanie dokumentacji leasingowej
  • Przygotowywanie raportów i rozliczeń
  • Obsługa klientów leasingowych i budowanie trwałych relacji z nimi
  • Aktywne poszukiwanie nowych Klientów do współpracy.

OD KANDYDATA OCZEKUJEMY:

  • Doświadczenia w sprzedaży i/lub obsłudze usług leasingowych
  • Dobrej znajomości programów MsOffice, w szczególności programu Excel
  • Zdolności analitycznych
  • Komunikatywności i wysokiej kultury osobistej
  • Dynamizmu i zaangażowania
  • Nastawienia na realizację założonych celów
  • Systematyczności i umiejętności organizacji pracy

CO OFERUJEMY:

  • niezbędne narzędzia pracy
  • umowa o pracę
  • zniżki na pobyt wypoczynkowy w ośrodkach firmy
  • rabat na zakup produktów firmowych

Mile widziane osoby z grupa inwalidzką.

Prosimy o przesyłanie CV na adres mailowy swit@swit.com.pl z nazwą stanowiska w tytule maila.

» Zwiń

» Technik produkcji / Laborant
Dział: Produkcja, miejsce pracy: Halinów k. Warszawy

Technik produkcji / Laborant
Dział: Produkcja,
miejsce pracy: Halinów k. Warszawy

  • Prowadzenie badań próbek masy kosmetycznej oraz komponentów
  • Pobieranie próbek, prowadzenie wymaganych badań dla wyrobu gotowego
  • Kontrola jakościowa wyrobów na poszczególnych etapach produkcji, reagowanie na niezgodności
  • Prowadzenie rejestracji wyników
  • Zapewnienie zgodności działań z obowiązującymi procedurami i instrukcjami
  • Utrzymanie w odpowiednim stanie sprzętu kontrolnego

WYMAGANIA:

  • Wykształcenie średnie w zakresie analityki laboratoryjnej
  • Doświadczenie w pracy na równorzędnym stanowisku
  • Samodzielność i dokładność w organizacji pracy
  • Umiejętność pracy w zespole

» Zwiń

CHCESZ DO NAS DOŁĄCZYĆ?

Przyjmiemy do pracy także osoby ze stopniem niepełnosprawności:
– znacznym, I grupa
– umiarkowanym, II grupa (tylko schorzenia szczególne: 01-U, 02-P, 04-O, 06-E)

Osoby ubiegające się o pracę:
– nie mogą jednocześnie pracować w innym zakładzie pracy
– w przypadku II grupy nie mogą być emerytami

CO NAS WYRÓŻNIA?

Misją firmy Spółdzielnia ŚWIT  jest tworzenie kosmetyków oraz chemii gospodarczej, zarówno pod naszymi markami jak i w ofercie private label. Udaje nam się to dzięki wiedzy oraz zaangażowaniu naszych pracowników. Jako jedna z nielicznych firm zapewniamy miejsca pracy osobom niepełnosprawnym, nawiązując do tradycji Naszej Spółdzielni, która posiada już ponad 70-letnie doświadczenie. Osoby o różnym stopniu niepełnosprawności stanowią niemal 90% naszej załogi.

ŚRODOWISKO PRACY

Poza rozwojem zawodowym dbamy również  o dobre samopoczucie naszych pracowników  po pracy, organizując cykl medialnych imprez o charakterze sportowo-rekreacyjnym. Wśród naszych projektów znajdą się cykliczne szkolenia, koncerty, zawody sportowe, konkursy i wycieczki krajoznawcze oraz spotkania integracyjne.

SKONTAKTUJ SIĘ Z NASZYMI SPECJALISTAMI
Beata Pawlik

Rekrutacja Osób Niepełnosprawnych
tel: +48 22 330 58 22
mob: +48 530 499 044
e-mail: biuro@fundacjaswit.pl
b.pawlik@swit.com.pl

Hanna Szymańska

Dział Kadr
tel: +48 22 330 58 60
e-mail: h.szymanska@swit.com.pl